start

Aktualności

Wielkie gratulacje dla Naszej Koleżanki Agnieszki Karasek, która zwyciężyła w Plebiscycie ,, Nauczyciel Roku 2019" Powiatu Chełmińskiego!!!

Podczas niedzielnego III Biegu Charytatywnego pod hasłem „Wozimy Dziewczyny!!!” dopisało wszystko – pogoda, biegacze, wolontariusze, artyści na scenie oraz publiczność.

Dzięki wielkiej ofiarności udało się uzbierać całką pokaźną kwotę. Ponadto zaangażowanie Rady Gminy Stolno oraz Wójta Gminy Stolno, z którego terenu pochodzą Daria i Marlena mamy już zagwarantowany zakup jednego wózka. Hojność banku BNP Paribas również przełożyła się znacząco na tegoroczny wynik akcji.

Z każdym rokiem mieszkańcy Chełmna i okolic coraz chętniej uczestniczą w akcji. Zarówno ofiarowując vouchery, bony upominkowe, wejściówki itp. (a pojawiły się naprawdę wartościowe nagrody, zabawne gadżety, ale również zasilając skarbonki podczas biegu.

Jedyna rzecz, na którą nie mieliśmy wpływu to pogoda. Na szczęście matka natura okazała się bardzo łaskawa i słońce tego dnia świeciło dla Darii i Marleny oraz ich rodziny.

Wybierając spośród podopiecznych SOSW osoby, które chcemy wspierać kierujemy się potrzebami ale i wiekiem tych osób. Bieg charytatywny i towarzyszącą mu imprezę do tej pory dedykowaliśmy dorosłym uczniom SOSW, aby póki jeszcze są u nas wyposażyć ich w sprzęt ułatwiający codzienne funkcjonowanie na kolejne lata.

Łącznie podczas niedzielnej akcji uzbieraliśmy 10845,80 zł, bank NBP Paribas ofiarował 1000,00 zł, Wójt i Rada Gminy Stolno zadeklarowali 2400,00 zł co łącznie daje sumę 14245,80 zł.

To nie koniec. Zbiórka publiczna zgłoszona jest do końca października 2019 r. Osoby, które nie mogły wesprzeć akcji na Rynku mogą zasilić konto Stowarzyszenia Przybij Piątkę, koniecznie z dopiskiem „Dla Darii i Marleny Ćmil”.

70 1600 1462 1874 1842 0000 0001

Całkowity dochód zostanie przekazany na zakup lekkich wózków oraz niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego dla Darii i Marleny Ćmil.

Przed nami zakupy i rozliczenie akcji oraz planowanie kolejnej. Już w przyszłym roku ponownie przy okazji Półmaratonu Mondi Świecie S.A.

Organizatorzy: Mondi Świecie S.A., Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Stowarzyszenie Przybij Piątkę, MLKS Nadwiślanin.

Ahoj przygodo! W dniach 31.05-2.06.2019.,wychowankowie grupy internackiej brali udział w wycieczce mającej na celu m.in. poznanie bliższej i dalszej okolicy, poznanie zabytków architektury, obcowanie z fauną i florą, zainteresowanie turystyką oraz integrowanie się w grupie. W tych dniach wychowankowie zwiedzali Toruń, Gdynię, Gdynię Orłowo, Zoo w Myślęcinku.

Kujawsko – Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu zorganizował w dniu 16 maja 2019 r. IX Regionalny Konkurs Historyczny pod hasłem „W czasach Króla Kazimierza Wielkiego – Z rycerzami o niepodległość Kujaw, Pomorza i Wielkopolski”.

Udział w konkursie, nad którym Honorowy Patronat obejmuje cyklicznie Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego Piotr Całbecki, wzięli uczniowie z dziewięciu szkół podstawowych i gimnazjów z regionu, którzy musieli wykazać się znajomością wybranych zagadnień historycznych oraz sprawnością fizyczną godną znamienitych rycerzy z czasów Średniowiecza.

Reprezentanci naszej szkoły w składzie - Piotr Zachara, Kamil Lichwiarz, Bartosz Furmański - walczyli dzielnie i zajęli IV miejsce. Chciałbym jako opiekun grupy podkreślić zaangażowanie naszych chłopaków w przygotowania do konkursu, oraz zapał z jakim walczyli, biorąc udział we wszystkich konkurencjach. Warto wspomnieć o nagrodzeniu pierwszym miejscem herbu naszego miasta, wykonanym przez naszych uczniów pod okiem pana Dariusza Koseckiego (było to zadanie, które każda z drużyn musiała wykonać w szkole i przywieźć w dniu zawodów).

                                                                                                                                    Jacek Gralewski

Przyjaciele Ośrodka / Sponsorzy

 logomondi   logoadriana  logointermarche      logotpd   logovoltrom    logo gabrys   logo rolmodlogo stico     Logo VOX   logobitland   logomedos   logooaza  logorzeznik  jarzebinalogo   GRAWITLOGO    cargill logo drukarnia logo   chelmno herb    lgd logo  ll logo  nadwislanin logo      Sklep Toruńska     stolno logo

 

DZIĘKUJEMY !