Internat

W Internacie w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Chełmnie może mieszkać każdy uczeń naszej szkoły od poniedziałku od godz. 6.00 do piątku do godz. 15.30. Internat spełnia funkcje opiekuńczo-wychowawcze i rewalidacyjne. W okresie nauki szkolnej staje się dla wychowanków drugim domem. Internat zapewnia dzieciom wszechstronny rozwój społeczny i osobowościowy. Wspólne życie w grupie uczy samodzielności i zaradności życiowej. Pobyt w Internacie kształtuje umiejętności aktywnego spędzania czasu wolnego, promuje zdrowy tryb życia , uczy wychowanków systematyczności. Na co dzień wychowankowie uczą się troski o utrzymanie higieny osobistej, kształtują i rozwijają umiejętności i nawyki higieny życia zbiorowego .

Mają zapewnione warunki prawidłowego rozwoju fizycznego i racjonalnego wypoczynku. Uczą się prawidłowych relacji interpersonalnych i zachowań społecznie akceptowanych. Wychowankowie kształtują w sobie poczucie wzajemnego szacunku, umiejętności dokonywania właściwych wyborów oraz radzenia sobie w codziennych sytuacjach i zasad bezpieczeństwa.

Całodobową opiekę wychowawczą i pedagogiczną nad podopiecznymi sprawują wychowawcy, którzy pomagają wychowankom w nauce organizują im zajęcia dostosowane do możliwości i potrzeb : zajęcia plastyczno - techniczne, zajęcia muzyczno - ruchowe, zajęcia sportowe, zajęcia higieniczno - zdrowotne, zajęcia kulinarne, komputerowe. Organizują imprezy okolicznościowe: Andrzejki, Mikołajki, Wigilię , Zabawę karnawałową, itp., wyjazdy i wycieczki. Wychowankowie mają też możliwość uczestniczenia w różnorodnych kółkach zainteresowań;. m.in. fotograficznym, gier stolikowych, kole PCK, w treningach sportowych: kręgle, tenis stołowy, piłka nożna.

  

Do dyspozycji wychowanków jest: świetnie wyposażona świetlica, pracownia komputerowa z internetem , duża i wygodna stołówka, smaczne i domowe posiłki ( śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek, kolacja) , winda dla niepełnosprawnych, sala do ćwiczeń ( stoły do tenisa, piłki…), kuchenka do prowadzenia zajęć kulinarnych, trzyosobowe sypialnie, łazienki.

Pobyt w Internacie jest bezpłatny, rodzice ponoszą jedynie koszty wyżywienia

W Internacie panuje miła i przyjazna atmosfera, naszą działalność można śledzić na stronie internetowej www.soswchelmno.pl oraz w kronice internackiej do wglądu w internacie SOSW przy ulicy Parkowej.

Wszystkich chętnych zapraszamy, więcej informacji uzyskacie Państwo pod numerem telefonu 56 6861670, w godz. 8.00-15.00 bądź bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

                                                                                                                    Beata Piekarz

 

 

menu dodatkowe

Organ prowadzący

Powiat Chełmiński

logoSP

Stowarzyszenie Przybij Piątkę

logospp

Gentle Teaching

logo1 gt

bip

  bip mini

Przyjaciele Ośrodka / Sponsorzy

 logomondi   logoadriana  logointermarche      logotpd   logovoltrom    logo gabrys   logo rolmodlogo stico     Logo VOX   logobitland   logomedos   logooaza  logorzeznik  jarzebinalogo   GRAWITLOGO    cargill logo drukarnia logo   chelmno herb    lgd logo  ll logo  nadwislanin logo      Sklep Toruńska     stolno logo

 

DZIĘKUJEMY !